تبلیغات
منابع کنــــــــــکور آسان است :: آزمون برتر :: گزینه طلایی
چت روم
آمار بازدید

کل بازدید ها :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل مطالب :
آخرین بروز رسانی :

درباره ما


  • تاریخ ارسال : پنجشنبه 11 تیر 1394, 02:37 ق.ظ

پوریا براهیم باستانی:نکاتی برای کنکوری‌ها
رشته تجربی پوریا ابراهیم باستانی: میانگین تراز ۸۰۰۰ منطقه‌ی یک- تبریز 
به نظرم تابستان را باید به درس‌هایی اختصاص داد که بعداً یادمان می‌ماند و از خواندن درس‌های صرفاً حفظی خودداری کرد. درس‌های مفهومی مانند زیست پایه، فیزیک و ریاضی را باید تابستان کار کرد تا با تمرین و مطالعه‌ی زیاد در طول سال مشکلی نداشته باشیم.
کنکور امسال نشان داد که اگر کسی زمان نقصانی را سر جلسه رعایت کند و به مدیریت زمان سر جلسه از طریق زمان نقصانی عادت نداشته باشد به شدت وقت کم می‌آورد.
ابتدای سال تحصیلی رعایت زمان نقصانی سر جلسه‌ی آزمون برای من بسیار دشوار بود و کم کم خود را به رعایت این زمان سر جلسه‌ی آزمون عادت دادم و نتیجه‌ی مطلوبی نیز از مدیریت زمان در جلسه‌ی کنکور گرفتم.

به ادامه مطلب بروید...

  

 


پویان مینایی (شهر نورآباد و ممسنی – میانگین تراز۸۲۶۵

رشته ریاضی )
در مورد اینکه در تابستان به چه مطالبی بپردازیم ، من سعی خواهم کرد به فرصت بسیار طلایی تابستان از منظر دیگری بنگرم. تابستان ، فرصت مهم آزمون و خطا از شروع دوران درس خواندن و تلاش در مسیر کنکور ، دانش آموزان با سوال های متعددی روبرو خواهند شد.
سوالاتی از قبیل
۱٫آیا نفس برنامه ریزی، یک کار مفید است ؟
اگر بله آیا من خودم می توانم به برنامه ریزی بپردازم ؟ و قالب برنامه ریزی چگونه باشد ؟
بازه های مطالعه و استراحتم چند ساعته باشد ؟
با خواندن کدام درس ها در کنار یکدیگر ، نتیجه بهتری می گیرم ؟ اول صبح ، ظهر ، بعدازظهر یا آخر شب کدام درس ها را بهتر می خوانم ؟

۲٫در مورد دفتر برنامه ریزی ، کلاسورارزیابی ، خلاصه نویسی ، نکته برداری و سایر ابزار آیا از دفتر برنامه ریزی استفاده کنم ؟
آیا واقعا این ابزار، برای من سودمند است ؟ اگر بله به کدام قسمت های آن ، توجه بیشتری داشته باشم ؟
هر کدام از جداول و قسمت های دفتر برنامه ریزی به چه معناست و چه کاربردی دارد ؟
کلاسورارزیابی یعنی چه ؟ چه سوالاتی را در آن یادداشت کنم ؟ چه اطلاعات جانبی باید بر آن بیفزایم ؟ چگونه خلاصه نویسی کنم ؟ از چه درس هایی خلاصه بردارم ؟ فرق خلاصه برداری و نکته برداری چیست و هر کدام چه کاربردی دارد ؟
۳٫در مورد سبک درس خواندن هر درس را چگونه بخوانم ؟
در مورد ادبیات ، آیا مبحثی بخوانم یا درسی یا تلفیقی از هر دو ؟
آیات دین و زندگی را حفظ کنم یا خیر ؟
درصد تستی و تشریحی خواندنم در هر درس چگونه باشد و از کدامیک نتیجه بهتری می گیرم ؟
چه روشی را برای حل محاسباتی شیمی به کار گیرم ؟
و سوالات پرشمار دیگری در رابطه با میزان و نحوه ی استفاده از اوقات فراغت ، رویکردهای سر جلسه امتحان ، چیستی و چگونگی و نحوه ی استفاده از تکنیک های ضربدر و منفی و زمان های نقصانی ، چگونگی مدیریت منابع و استفاده از معلم و کلاس و و و … این سوالاتی بود که در طول سال تحصیلی برای خود من پیش آمد و قطعا برای هر دانش آموزی در طول این مسیر پیش خواهد آمد. باید توجه داشت که نحوه ی پاسخگویی به همین سوالات خواهد بود که جایگاه و رتبه ی شما در کنکور سراسری را رقم خواهد زد و بدانید که پاسخ بسیاری از این سوالات برای هر فرد ، متفاوت است و شما باید خود آن را بیابید اما پس از این مقدمه ی نسبتا طولانی برای کسانی که از تابستان شروع به درس خواندن کرده اند ، یک مژده دارم :
تابستان طلایی ترین فرصت برای پاسخ گویی به بسیاری از این پرسش هاست و شما خودتان ، بهترین فرد برای پاسخ گویی به این سوالات هستید

 


 

 

کیمیا کاظمی-رتبه۴ کشور-منطقه۱-سال۹۰
در مورد درس‌های پیش‌دانشگاهی در تابستان کلاس شرکت می‌کردم و حتماً خود را موظف می‌کردم که مطالب تدریس شده را مطالعه کنم و حل تمرین از این مبحث‌ها را در برنامه‌ی خودم داشتم. تابستان فرصت خیلی خوبی برای مطالعه ی دروسی است که زمان بر هستند و تسلط بر این مباحث دشوارتر است,مثل ریاضی یا فیزیک. به همین دلیل من در تابستان بیش‌تر وقتم را صرف خواندن و فهمیدن دروس کردم.
ابتدا کتاب ها و جزوه هایی را که می‌خواستم بخوانم لیست کردم و تعداد صفحات و حدود زمانی که برای هر کدام لازم بود را نوشتم. بر همین اساس فهمیدم برای هر درس می‌توانم چقدر زمان بگذارم و برنامه ریزی کردم. این برنامه در واقع یک برنامه‌ی راهبردی بود نه این‌که ساعت‌های مطالعه‌ام را تا آخر تابستان از همان ابتدا تعیین کنم. ابتدا دروس سال دوم را خواندم و سپس سال سوم به این خاطر که درس های سال سوم تازه بودند و سال دوم را بیش‌تر فراموش کرده بودم. هر چند سال دوم ممکن است ساده‌تر باشد ولی برای من بیش‌تر زمان برد.
من فرصت نکردم در تابستان تست بزنم(فقط کمی برای درس زیست تست زدم) ابتدا از این بابت کمی نگران بودم و می‌ترسیدم نتوانم در طول سال به اندازه ی کافی تست بزنم ولی بعداً در طول پاییز و زمستان متوجه شدم که مطالعه ی مطالب زمان کم‌تری نیاز دارد و علی رغم اضافه شدن مدرسه و دروس پیش دانشگاهی فرصت به اندازه ی کافی بود.
علتش این بود که شاید حین مطالعه حس می‌کردم به اندازه ی کافی از مطالبی که در تابستان خوانده ام را یادم نمی آید ولی قطعاً خواندن دروس در تابستان بر پایه ریزی دروس مختلف در ذهن مؤثر است و باعث می شدم با صرف زمان کم‌تری بتوانیم مطالب را بخوانیم.
نحوه ی مطالعه در هر روز و هر هفته شاید بیش‌تر شخصی باشد. یکی از مواردی که کلی ترند این است که من در خواندنم در هر نیمه ی روز (قبل از ظهر و بعد از ظهر)تقریباً ترکیب دو اختصاصی یک عمومی را رعایت می کردم و سعی می کردم دروس متنوع باشد تا بازدهی مطالعه ی هر درس بالا باشد. قبل از مطالعه ی هر درس هم باید یا دید مثبت شروع کنیم اگر حس می کردم الان نمی توانم مبحثی را یاد بگیرم و ذهنم آمادگی ندارد آن را با درس یا مبحث دیگری که در برنامه‌ام بود جا به جا می کردم ,در غیر این صورت هم وقتم تلف می شد هم آن مطلب را خوب یاد نمی گرفتم.
یک روز در هفته را به عنوان روز استراحت هفته در نظر گرفته بودم و از ساعت خاصی مثلا ۶ بعد از ظهر به بعد درس نمی خواندم.این روز را طوری انتخاب کرده بودم که پایان هفته باشد و ساعتی باشد که درس خواندنم کم‌تر مفید است,با این روش هنگام شروع هفته احساس خستگی نمی کردم. در پایان هر کس روش خود و اولویت های خودش را دارد که با در نظر گرفتن آن ها قطعاً می تواند بهتر از تابستان خود استفاده کند.

 

 

مریم مجردثانی- میانگین تراز ۸۲۱۶– منطقه ۳- شیروان

از دوم دبیرستان به صورت منظم در آزمون‌ها شرکت می‌کردم. تابستان روزی ۹ تا ۱۰ ساعت درس می‌خواندم. ۷۰ درصد از زمان مطالعاتی خود را به اختصاصی‌ها دادم و بقیه زمان را به عمومی‌ها اختصاص دادم. در درس‌های اختصاصی؛ زیست پیش‌دانشگاهی را پیش‌خوانی کردم و هم‌چنین تمام درس‌های سال دوم و سوم را نیز خواندم.
درس‌هایی که روی آن ها تمرکز ویژه کردم: فیزیک، ریاضی و هندسه بود و در تابستان خود را در این درس‌ها قوی کردم. در درس‌های عمومی؛ در زبان فارسی مشکل داشتم و تابستان را به زبان فارسی اختصاص دادم. برای تقویت درس زبان انگلیسی کتاب لغات toefl را گرفتم و با کمک این کتاب دایره‌ی لغاتم را افزایش دادم.

 

 

 

تارا فرسادفر از شمیرانات
نفر اول رشته هنر

  • رشته مورد نظر: سینمای دانشگاه هنر یا ادبیات نمایشی دانشگاه تهران
  • فرزند اول خانواده، دارای یک خواهر کوچک‌تر

به خاطر کنکور منظم شدم

سال کنکور از دفتر برنامه‌ریزی استفاده می‌کردم و یاد گرفتم که خیلی منظم باشم. حتی می‌خواهم این برنامه و نظم را در کل زندگی‌ام نیز داشته باشم. در زمان کنکور از ساعت ۶ صبح شروع به درس خواندن می‌کردم و شب‌ها حدود ساعت ۱۱ می‌خوابیدم. من همیشه درسخوان بودم. در واقع در سال‌های دبیرستان همیشه نمره‌هایم خیلی خوب بود اما چون می‌دانستم در رشته دیگری می‌خواهم کنکور بدهم خیلی منظم درس نمی‌خواندم اما سال کنکور خیلی برنامه منظمی داشتم.

بیشتر دوست داشتم صبح خیلی زود شروع به درس خواندن کنم تا ساعت درسی‌ام زودتر تمام شود. همچنین از آنجایی که همیشه درسخوان بودم پدر و مادرم هیچ فشاری به من نمی‌آوردند و نمی‌گفتند برو درست را بخوان! من طی این مدت اصلا خسته نشدم چون از اول هدفم را مشخص کرده بودم و می‌خواستم رتبه یک کنکور را به‌دست بیاورم. همیشه از این هدف انرژی می‌گرفتم. علاوه بر این در سال کنکور سعی می‌کردم خیلی تعادل داشته باشم چون اگر تلاش همراه با تفریح نباشد، فرد کم می‌آورد برای همین سعی می‌کردم هر هفته به یکی از تفریحاتم بپردازم.

عاشق شکلات هستم!

اهل ورزش کردن نیستم و بیشتر دوست دارم فوتبال نگاه کنم. اوقات فراغتم را معمولا با کتاب خواندن یا تئاتر و سینما رفتن با دوستانم می‌گذرانم. یکی از کتاب‌های موردعلاقه‌ام «خداحافظ گاری‌کوپر» اثر «رومن گاری» است. فیلم مورد علاقه‌ام هم «اوگتسو، قصه ماه پریده‌رنگ» اثر «کنجی میزوگوشی» است.

 

 

محمد مرادی‌شهمیری از تهران

نفر اول رشته زبان

  • رشته مورد نظر: مهندسی برق به عنوان رشته اول و زبان به عنوان رشته دوم
  • فرزند اول خانواده، دارای یک خواهر و برادر کوچک‌تر

کارتون بیشتر دوست دارم تا فیلم!

من معمولا در زندگی از برنامه خاصی پیروی نمی‌کنم و فقط در دوران کنکور دفتر برنامه‌ریزی داشتم که اول هر هفته آن را پر می‌کردم.  البته گاهی اوقات برنامه‌های تفریحی هم داشتم. در سال کنکور هر زمان خسته و ناامید می‌شدم، نامه‌های انگیزشی مشاورم را می‌خواندم. پدر و مادرم هم سختگیر نبودند و همه تلاش‌شان را می‌کردند تا محیط مناسبی برایم فراهم کنند. متاسفانه اهل ورزش کردن نیستم اما به شنا خیلی علاقه دارم.

همچنین برنامه‌نویسی و کتاب خواندن را خیلی دوست دارم. در این زمینه بیشتر کتاب‌های داستانی و رمان می‌خوانم. البته به کتاب‌های درسی هم علاقه دارم. خیلی اهل بیرون رفتن با دوستان نیستم و زیاد تلویزیون و فیلم نگاه نمی‌کنم اما در کل می‌توانم بگویم بیشتر به کارتون‌های بچه‌ها علاقه دارم.

 

                                                                                مشاوره اختصاصی 09129388066 مهندس اخوان


 


ادامه مطلب
تبلیغات

تبلیغات