تبلیغات
منابع کنــــــــــکور آسان است :: آزمون برتر :: گزینه طلایی
چت روم
آمار بازدید

کل بازدید ها :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل مطالب :
آخرین بروز رسانی :

درباره ما


  • تاریخ ارسال : سه شنبه 2 تیر 1394, 02:32 ب.ظ

سه گام اساسی کـنکـور

 

* گام اول: سلامت ذهن                                                            مشاوره رایگان با رسال عدد 9 به شماره 09129388066

- تعیین هدف و نقش آن در زندگی و کنکور

- ایجاد انگیزه و اعتماد به نفس و رابطه ی آن با خلاء و کمبود داوطلب

- شناسایی تمامی موانع ذهنی و ایجاد راه کارهای جدید و آسان برای درمان آن

- روش های مبارزه با استرس و اضطراب

- درمان اختلالات خواب ( کم خوابی یا پر خوابی )

- درمان پرش افکار و حواس پرتی در مطالعه

- ارائه ی راه حل های تقویت حافظه

- تکنیک های رهایی از تنبلی , بی علاقگی به درس ها , بی حوصلگی , خستگی زود هنگام در مطالعه و خواب آلودگی در حین مطالعه....
به ادامه مطلب بروید.....


* گام دوم:مشاوره و برنامه ریزی تحصیلی

- تعیین سطح علمی:

 فرآیندی است که در روند برنامه ریزی صحیح از طرف گروه مشاوران برای رسیدن داوطلب به هدف مورد نظر خود باید در نظر گرفته شود.

 در نظر گرفتن ریز نمرات با توجه به ضرایب هر درس، تراز علمی و معدل کتبی که همگی جز سوابق تحصیلی داوطلب میباشد برای رسیدن به این منظور کمک چشمگیری خواهد کرد. بدون شک برنامه ریزی درست و کارآمد و آگاهی از سوابق تحصیلی دانش آموز تأثیر بسزایی در حرکت صعودی و رو به بالای نمودار موفقیت ایشان خواهد داشت.

 - روش صحیح مطالعه:

شاید برای هر شخصی در زندگی خود حداقل یکبار پیش آمده باشد که وقتی مطلب یا کتابی را مطالعه می کند بخواهد که پس از اتمام آن بخشی یا خلاصه ای از آنرا به یاد بیاورد؛ اما در عین ناباوری متوجه میشود که بسیاری و در مواقعی تمام آن موضوع را فراموش کرده است. در اینجا اول چیزی که بخاطر میرسد این است که این کتاب یا مطلب خیلی سنگین بوده و یا ذهن من توانایی آن را نداشته و نسبت به آن بی رغبت میشویم. موضوعی که باید در نظر گرفت و همه به اذعان دارند این واقعیت است که تواناییها و ظرفیت ذهن انسان ها به اندازهای است که بتواند مطالب صدها کتاب را در خود جای دهد. برای اینکه به این مهم دست یافته و از حداکثر ظرفیت ذهن خود استفاده کرده و به درک بهتر و مفیدتری از مطالب خوانده شده رسیده و راندمان یادآوری و به یاد سپردن خود را بالا ببریم باید روش صحیح مطالعه را یاد بگیریم.برای این منظور که هر درس بازدهی کافی داشته باشد باید هر درس با شیوهای متناسب با آن مطالعه گردد. روش مطالعه دروس حفظی و محاسباتی با یکدیگر متفاوت می باشد. برای مطالعه دروس حفظی باید...(ادامه دارد.)

 - برنامه ریزی کوتاه مدت و بلند مدت:

 برنامه کوتاه مدت برنامه ای با دوره زمانی مشخص هفتگی میباشد. در طول هفته داوطلب موظف است که حجم مشخص شده از درس را مطالعه کرده و به نقاط ضعف و قوت خود پی برده و در دفترچه های برنا (بعداً توضیح آن داده خواهد شد) ثبت نمایند.برنامه بلند مدت یک فرآیند کلی است که...(ادامه دارد.)

 - مراحل مشاوره:

 در ایران مسأله راهنمایی و مشاوره و تهیه مقدمات آن بین سالهای 1337 تا 1350 شروع شده و جریان پیدا کرده است. شناخت توانایی ها، علایق، نیازها و مشکلات دانش آموزان و برخورد علمی و کارشناسانه آن علاوه برآنکه دارای نقش پیشگیرانه و اصلاحی در جهت جلوگیری از بروز مشکلات جدی و جبران ناپذیر در دوران تحصیلی و سایر دوره های زندگی دارد میتواند موجبات موفقیت و پیشرفت تحصیلی دانش آموز را فراهم سازد.

 امروزه به منظور پاسخگوئی به نیازها و توانایی ها و رفع مشکلات تحصیلی، روانی و اجتماعی دانش آموز از علوم و فنون گوناگون از جمله مشاوره استفاده میگردد.

 جلسات مشاوره در این موسسه به دو  روش زیر انجام میگیرد.

 - روش حضوری:

 این روش با توجه به تقاضای دانش آموزان ارجمند و با مراجعه به آموزشگاه انجام میشود.

 - روش غیرحضوری:

 این روش که بصورت تلفنی انجام میگیرد برای افرادی میباشد که از طریق مراجعه به سایت، وبلاگ، ارتباط گیری با موسسات آموزشی و یا شرکت در همایش ها با گروه مشاروه حافظ آشنا شده اند.

 

  داوطلبان ارجمند خارج از پیگیریهای دورهای کارشناسان در صورت نیاز میتوانند با موسسه تماس گرفته و یا با مراجعه به سایت از راهنمایی مشاورین استفاده نمایند.

- تکنیک های تست زنی:

 فنون تست زنی یکی از مهارتهای لازم در برخورد با کنکور می باشد. تسلط بر تست زنی در موفقیت کنکور تأثیر غیرقابل انکاری دارد. این موسسه با بهره گیری از متدهای نوین برنامه ریزی به ارائه 4 مرحله تست زنی علمی، دقیق با درصد نتیجه گیری بسیار بالایی می پردازد که...(ادامه دارد)

 - خدمات انتخاب رشته

- معدل سازی

 

Avazak.ir Line28 تصاویر جداکننده متن (2)

 


* گام سوم:منابع


 در امتداد برداشتن گام هایی که در مسیر پیشبرد برنامه ریزی های ارائه شده، دانش آموز را برای رسیدن به نتیجه ی مورد نظر مشخص میسازد، انتخاب منابع مطالعاتی درست و قابل اعتماد میباشد.

 منابع درسی خود به تنهایی از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است.در انتخاب منابع درسی به نوع کتاب، مولف، محتوا، طبقه بندی و ترکیبی و کامل بودن کتاب و نحوه نگارش و حتی ناشر آن باید توجه ویژه ای داشت؛ چرا که با راهنمایی صحیح و با بدست آوردن منابع لازم و مفید میتوان به نتیجه مطلوب و دلخواه دست یافت

ادامه مطلب
تبلیغات

تبلیغات